2010/11/25

Együttműködési megállapodást írt alá Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter, Pintér Sándor belügyminiszter és Péceli Gábor a Műegyetem rektora. A BME részéről az együttműködés szakmai konkretizálásáért és megvalósításáért Risztics Péter a BME Közigazgatási Informatikai Központ elnöke, az Információtechnológiai Innovációs és Tudásközpont igazgatója és Pap László a Mobil Innovációs Központ elnöke felelős.

A megállapodás keretében a BME informatikai és távközlési tudásközpontjai, tanszékei közreműködnek a kormány infokommunikációs fejlesztési célkitűzései megvalósításában olyan kiemelt alkalmazási területeken, mint a közigazgatás-fejlesztése, a szolgáltató közigazgatás megvalósítása, az önkormányzati informatikai rendszerek korszerűsítése, a nemzeti adatvagyon rendszerének kialakítása, a rendészeti feladatok informatikai és távközlési támogatása és a nemzeti hálózat kialakítása.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Belügyminisztérium a kormány fejlesztési céljai megvalósításában hasznosítani kívánja mindazokat az egyedi szakmai kompetenciákat, melyekkel a kutatóegyetemi címmel kitüntetett Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem informatikai és távközlési tudásközpontjai és tanszékei rendelkeznek.

Fénykép galéria